Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Başarılı Bir Baba mı Olmak İstiyorsun?

#1
Etrafınızdaki başarılı babaları gözlemleyin. Siz de fark edeceksiniz ki bu harika babaların bir ortak yanı var. 5 ortak kural! İşte harika bir baba olmanın 5 basit yolu…

1. Çocuğunuzla konuşun: Başarılı babalar çocuklarıyla bol bol konuşur ve onları dinler. Birlikte oturup televizyon izlemek, video oyunları oynamak ya da internette dolanmak yerine, çocuklarıyla iyi anlaşan babalar onlarla bol bol konuşuyor, sohbet ediyor. Bu sohbetlerin tümü ciddi konuşmalar olmak zorunda değil. Fakat hem pozitif hem negatif sohbetler yapmak onun eleştiriye açıklığını arttıracak dolayısıyla da kendini sürekli geliştirmesine sebep olacaktır.

2. Baş başa vakit geçirin: Tüm aile birlikte sık sık vakit geçirirsiniz. Fakat gerçekten başarılı olan babalar çocuklarıyla baş başa da vakit geçirmeye bayılır. Hatta kendi aranızda şöyle bir oyun geliştirebilirsiniz; her ayın bir günü çocuğunuzla baş başa oturup, onun korkuları, sevinçleri, başarıları kısacası hayatında olup biten üzerine konuşun.

3. Kurallar oluşturun ve onlara uyun: Başarılı bir çocuk yetiştirmek sadece eğlenmek ve ilişkinizi geliştirmekle olmuyor maalesef. Bu yüzden, ona hem değerler kazandırmalı hem de sorumluluk aşılamalısınız. Birtakım aile kuralları oluşturmak ve onlara bağlı kalmak çocuğunuza tutarlılık ve sorumluluk kazandıracaktır.

4. Şımartmayın: Her istediğinde, istediği şeyi ona vermeniz hayatta gerçekdışı beklentilerinin olmasına neden olabilir. Bazı isteklerinin bir süre ertelenmesi hem istediği şeye daha çok değer vermesini sağlayacak hem de hayatı boyunca sabırlı olmayı ve her istediğinin anında olamayacağını öğrenmesine yarayacak.

5. Onların diliyle sevginizi belli edin: Çocuklar sevgiyi farklı şekillerde algılıyor. Bunu onlara sık sık belli edin ya da dile getirin. Sevildiklerini ve değer gördüklerini anlamaları, gelişimleri ve ileride kaliteli bir hayatları olması açısından oldukça önemlidir.
Cevapla
Konu Açıklaması

Şu anda Başarılı Bir Baba mı Olmak İstiyorsun? dosyasını inceliyorsunuz. Başarılı Bir Baba mı Olmak İstiyorsun? dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. Başarılı Bir Baba mı Olmak İstiyorsun? dokümanı tarihinde sitemize eklenmiştir. Başarılı Bir Baba mı Olmak İstiyorsun? dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. Başarılı Bir Baba mı Olmak İstiyorsun? dokümanı her sene güncellenecektir. Başarılı Bir Baba mı Olmak İstiyorsun? indir, Başarılı Bir Baba mı Olmak İstiyorsun? yükle, Başarılı Bir Baba mı Olmak İstiyorsun? örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi