Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR

#1
yJOv.jpg

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Öğrencileri (Bilişim Teknolojileri Öğretmen Adayları) Fakültenin konferans salonunda bölümlerinin sorunlarını dile getiren bir konferans düzenlediler.

SADIK CANGEL

SAKARYA (İHA) - Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve ÖğretimTeknolojileri Eğitimi Öğrencileri (Bilişim Teknolojileri Öğretmen Adayları) Fakültenin konferans salonunda bölümlerinin sorunlarını dile getiren bir konferans düzenlediler.

Konferansa bölümün öğrencilerinden büyük bir ilgi vardı. 200 kişilik konferans salonun yaklaşık 600 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Adayının geldi. Konferansa 300’den fazla kişi salona giremediği için geri dönmek zorunda kaldı.

Konferansta Böte Bölümü 4. Sınıf öğrencileri seslerini duyurmak için hocalarından ve öğrenci arkadaşlarından destek istediler. Bu zamana kadar yaptıkları çalışmaları anlatan öğrencilere hocalardan destek geldi.

Bölüm öğrencileri taleplerini şu şekilde dile getirdiler: “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin kesinlikle ve her kademede zorunlu dersler kapsamına alınması. BT Rehber öğretmenliğine getirilen alan dışı görevlendirilmelerin durdurulması. Her okulda en az 1 BT Rehber Öğretmenin bulunmasını, sabahçı-öğlenci şeklinde ikili eğitim veren kurumlarda 2 BT Rehber Öğretmeninin bulunmasını, 4. Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin iş tanımlarının kesin olarak bakanlıkça belirlenmesi. Medya Okuryazarlığı dersinin sosyal bilgiler öğretmenleri tarafından değil, bu konuda yetkin olarak yetişmiş bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından okutulması. TBMM Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilişim Sektöründeki Gelişmeler ile İnternet Kullanımının Başta Çocuklar, Gençler ve Aile Yapısı Üzerinde Olmak Üzere Sosyal Etkilerinin Araştırılması Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Raporu’na destek verilmesi. Eskişehir Milletvekili Sayın Ruhsar Demirel’in Milli Eğitim Bakanlığı’na verdiği soru önergesine destek verilmesi.”

Bilişim Teknolojileri Öğretmen Adayları niçin gerekli olduklarını, Fatih Projesi içerisinde Bilişim teknolojileri öğretmenleri olmadığında ne gibi aksaklıklar olabileceğini anlatmak üzere Milli Eğitim Bakanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı’ndan da randevu talep edeceklerini belirttiler.

Alıntı:iha.com.tr
Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni
Dağı tanıyan, nasıl tanımaz uçurumu? Madem ki yükseliş var, iniş olmaz olur mu?
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilişim Öğretmenleri MEB Önünde Eylem Yaptı Admin 0 938 08-27-2014, Saat:10:47 PM
Son Yorum: Admin
  Torba Yasada Öğretmenleri İlgilendiren Maddeler elif60 0 900 07-17-2014, Saat:12:15 AM
Son Yorum: elif60
Thumbs Down Bilişim Teknolojileri öğretmenleri taslakta bile yok Admin 0 1,286 12-13-2013, Saat:12:58 AM
Son Yorum: Admin
  Sınıf Öğretmenleri adalet istiyor Admin 0 1,220 03-06-2013, Saat:11:02 PM
Son Yorum: Admin
  Branş öğretmenleri mağdur!.. Admin 0 1,258 02-24-2013, Saat:12:06 AM
Son Yorum: Admin

Anahtar Kelimeler

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR indir, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR Videosu, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR online izle, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR Bedava indir, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR Yükle, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR Hakkında, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR nedir, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR Free indir, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR oyunu, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR download
Konu Açıklaması

Şu anda BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR dosyasını inceliyorsunuz. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR dokümanı 02-24-2013, Saat:12:06 AM tarihinde sitemize eklenmiştir. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR dokümanı her sene güncellenecektir. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR indir, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR yükle, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi