Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bilişim Teknolojileri öğretmenleri taslakta bile yok

#1
Thumbs Down 
8n3v.jpg

Norm kadro işlemleri konusunda; okul ve kurumlarda yönetim, eğitim ve öğretim hizmetlerinin gerekli ve yeterli personelce yürütülmesi, personel boyutunda atıl kapasite yaratılmaması, var olan atıl kapasitenin ihtiyaç duyulan okul ve kurumlara yönlendirilmesi ve verimliliğe dönüştürülmesi için öncelikle öğretmenlerin emeklilik işlemlerinin haziran ayında sonlandırılması diğer yandan tarafımızca tespit edilen sorunların ve çözüm yollarını "İşte norm kadroda yaşanılan sorunlar ve önerilerimiz" haberimizde dile getirmemize rağmen hiç bir konunun norm kadro yönetmeliği taslağında yer almadıgını görmek bizi hayal kırıklıgına ugratmıştır.

İşte norm kadroda yaşanılan sorunlar ve önerilerimiz
Örnegin Bilişim Teknolojisi Öğretmenlerinin normları taslakta yer almamıştır.

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapan Yönetmelik 22 Şubat 2011 Tarihli ve 27854 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş bu yönetmeliğin "Norm kadro belirlenmesinde dikkate alınacak hususlar" başlıklı 15. maddesinin (g) bendi, 2, fıkrasındaki "2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin, norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır." hükümleri nedeniyle okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin norm kadroları Bakanlıkça belirlenecektir.

Fakat Normun nasıl belirleneceğini Yönetmelik değişikliğinin yapıldığı 22 Şubat 2011 tarihinden bugüne kadar Bakanlıkça belirlenmemiş taslaktada yer almmıştır.

Bakanlık; "1-5 arası Bilgi Teknolojisi (BT) sınıfı olan okula 1,

5-10 arası 2,

10-15 arası 3 Bilişim Teknolojileri öğretmeni norm kadrosu verilir." şeklinde yada "Şu kadar derse şu kadar Bilişim Teknolojileri öğretmeni norm kadrosu verilir." demelidir.

Öncelikle Fatih Projesi kapsamında ülkemize buluna yaklaşık 40 bin okulun bilgisayar teknik sitemlerine ve diğer öğretmenlerin bilgisayar kullanımına yönelik destek olmak amacıyla Fatih Projesinin uygulanacağı tüm okullara en az birer adet Bilişim Teknolojileri Öğretmeni norm kadrosu verilmesi konusunda mevzuat düzenlemesi yapılmalıdır.

MEB Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin normunun nasıl hesaplanacağını yayınlanacak olan yönetmelige yansıtmalıdır.

ogretmendiyari
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilişim Öğretmenleri MEB Önünde Eylem Yaptı Admin 0 728 08-27-2014, Saat:10:47 PM
Son Yorum: Admin
  Torba Yasada Öğretmenleri İlgilendiren Maddeler elif60 0 693 07-17-2014, Saat:12:15 AM
Son Yorum: elif60
  Sınıf Öğretmenleri adalet istiyor Admin 0 1,017 03-06-2013, Saat:11:02 PM
Son Yorum: Admin
  BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR Admin 0 947 03-03-2013, Saat:11:31 PM
Son Yorum: Admin
  Branş öğretmenleri mağdur!.. Admin 0 1,090 02-24-2013, Saat:12:06 AM
Son Yorum: AdminKonu Açıklaması

Şu anda Bilişim Teknolojileri öğretmenleri taslakta bile yok dosyasını inceliyorsunuz. Bilişim Teknolojileri öğretmenleri taslakta bile yok dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. Bilişim Teknolojileri öğretmenleri taslakta bile yok dokümanı 02-24-2013, Saat:12:06 AM tarihinde sitemize eklenmiştir. Bilişim Teknolojileri öğretmenleri taslakta bile yok dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. Bilişim Teknolojileri öğretmenleri taslakta bile yok dokümanı her sene güncellenecektir. Bilişim Teknolojileri öğretmenleri taslakta bile yok indir, Bilişim Teknolojileri öğretmenleri taslakta bile yok yükle, Bilişim Teknolojileri öğretmenleri taslakta bile yok örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi