Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Branş Öğretmenlerine Ek Kazanç

#1
Milli Eğitim Bakanlığı , Okul öncesi ve ilköğretim okullarında geçerli olmak üzere bu yıl uygulamaya geçirdiği sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel alanlarda okul bünyelerinde çocuk kulüpleri kurulmasını ve bu kulüplerde öğretmenlerin yanısıra dışardan alan mezunu ve sertifikalı uzmanların da çalıştırılabileceği konusunda yeni bir yönerge yayınladı.
Okullara çocuk kulüpleri kuruluyor. Kamu Okullarında, bilim, sanat, spor alanında dışarıdan usta öğretici ve danışmanlar alıp kurs ile ücretli çalıştırabilecek.
Yönergede çocuklar, ilgi alanlarına ve veli isteğine göre kulüplerde yer alabilecek, eğitim öğretim saatleri dışında çocuklar evlerine dönmek yerine en az on kişilik gruplarla 40 dk’lık etkinliklere katılacak. Bu etkinlikleri okuldaki rehber öğretmen, sınıf öğretmeni veya resmi/özel eğitim kurumlarında çalışan veya bu kurumlara atanma şansı olan alan öğretmenleri yürütebilecek. Usta öğretici statüsünde de en az lise mezunu ama ilgili sertifşkalara sahip öğreticiler de eğitim yapabilecek.
Günlük 2 çalışma saatinden az olmamak ve en geç 18.30′da bitirmek şartı aranacak.
Bilim olimpiyatları, geleneksel çocuk oyunları, yabancı dil, tiyatro, satranç gibi alanlar çocuklara tanıtılarak öğretim yılı başında planlanmaya çalışılacak.
Öğreticiler için kulüp bütçesi, okuldaki kulübün yöneticileri tarafından yaratılacak.
Devlet okullarındaki kulüp ücretinin tespiti velilerin ekonomik durumlarına göre tespit edilecek. Etkinlik saati ücreti, ders ssati ücretinin 1/10 undan az, 1/5 inden fazla olmayacak.
Alıntı:ogretmendiyari
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kasım ayında alınacak 750 öğretmenin branş dağılımı Admin 0 846 11-20-2013, Saat:06:01 PM
Son Yorum: AdminKonu Açıklaması

Şu anda Branş Öğretmenlerine Ek Kazanç dosyasını inceliyorsunuz. Branş Öğretmenlerine Ek Kazanç dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. Branş Öğretmenlerine Ek Kazanç dokümanı 11-20-2013, Saat:06:01 PM tarihinde sitemize eklenmiştir. Branş Öğretmenlerine Ek Kazanç dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. Branş Öğretmenlerine Ek Kazanç dokümanı her sene güncellenecektir. Branş Öğretmenlerine Ek Kazanç indir, Branş Öğretmenlerine Ek Kazanç yükle, Branş Öğretmenlerine Ek Kazanç örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi