Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Diyanet İşleri Cami Temizliği

#1
Bir zaman Diyanet İşleri Başkanlığı'na Şöyle bir maruzat iletmiştim:

"SAYIN GÖRMEZ!
Sıradan bir vatandaş olarak hizmetlerinizi takdir ediyor ve gururla takip ediyorum. Hizmetlerinizden gayet memnunuz; fakat bir vatandaş ve bir müslüman olarak üzerimde bir borç olduğunu düşündüğüm için bu mesajı yazma ihtiyacı hissettim. Gaziantep'liyim; ama Siirt'te oturuyorum. Gaziantep'in büyük bir yer olduğunu siz de biliyorsunuz. Gaziantep'te mescit problemi yok. Alışveriş merkezleri sayesinde temiz ortamlarda namaz kılıyoruz. Maalesef Siirt gibi maneviyatı yüksek olan bir şehirde, bayanlara ayrılan namaz kılma ve abdest alma yeri bu şehre yakışmayacak derecede kötü. Siirt Yenimahalle Camii'nde abdesthane ve mescit iç içe inşa edilmiş. Bundan bir şikayetimiz yok; fakat oradaki manzara günlerdir fikrimi rahatsız ediyor. Tavanda 1 metreden daha uzunlukta örümcek ağları ve terk edilmiş Kur'an'lar ve sanki camiin deposu gibi lavabosunda aylardır duran izmarit ve ekmek parcaları vb... necasetten geçilmediği için burada namaz kılmak insanı rahatsız bile edebiliyor. Bir kaç başka camide de aşırı bakımsızlıkla karşılaştım. Belki bu sorunlar her camide olmuyor; fakat çoğu camide maalesef mevcut.
İstanbul Fatih Camii abdesthanesinde de aynı manzara vardı. Üzülerek ifade etmeliyim ki, ya buralarda büyük bir denetim eksikliği ya da camii görevlilerinin vurdum duymazlığı var. Ben bu konuda sizden ve denetim memurlarından özel gayret bekliyorum. Camilerimizi sahipsiz bırakmışlar çoğu yerde. Siz sahip çıkın ibadethanelerimize...
Ayrıca, böyle üzücü durumları yurdumuzun genelinde görmek mümkün."


Sağolsunlar konu ile hemen ilgilendiler. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum.
Sitemizi tercih ettiğiniz için çoookkkkkk teşekkür ederiz Wink
Cevapla
Konu Açıklaması

Şu anda Diyanet İşleri Cami Temizliği dosyasını inceliyorsunuz. Diyanet İşleri Cami Temizliği dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. Diyanet İşleri Cami Temizliği dokümanı tarihinde sitemize eklenmiştir. Diyanet İşleri Cami Temizliği dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. Diyanet İşleri Cami Temizliği dokümanı her sene güncellenecektir. Diyanet İşleri Cami Temizliği indir, Diyanet İşleri Cami Temizliği yükle, Diyanet İşleri Cami Temizliği örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi