Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Eğitim Nereye Gidiyor?

#1
word 
Eğitim; gün geçtikçe can çekişen ve günü gelince ölecek bir eşeğe benziyor. Her geleni sırtına alıp, yullasını bir o tarafa bir bu tarafa gidip geliyor. Eşeğe benzetmemdeki en büyük etken eğitimin başına geçenlerin hemen sisteme el atıp kafasına göre büyük reformları bir gün sonra hop öğretmenlerin önüne sermesinden dolayı eşeğe benzetmemin en büyük sebeplerindendir.

Son yıllarda her geçen yıl farklı bir sistem ile karşı karşıya kalan öğretmenlerin kafası karman çorman durumundadır. Sistemin değişiklerine ayak uydurmaya çalışan öğretmen sisteme alışmadan yeni bis sistem ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu durum karşısında sesini çıkartamayan öğretmen çaresiz bir şekilde tangoyu bilemeyen bir dansçının tangoyu öğrenme aşamasında iken salsa ile karşı karşıya kalması gibidir. Halbuki dansçımız halk oyunlarını biliyordu ki ve yöresine en uygun oyunda oydu. Ancak eli kolu bağlı olduğundan verileni yapmak zorunda olan aciz bir şahsiyet durumuna düşmüştür. Öğretmenlerde aynen böyle bir suruma düşmüştür. O değil de gelen sisteme gençler ayak uydursa da şu ziraat mezunu öğretmenleri ne yapacaklar merak ediyorum….

Eğitim yol geçen hanına döndüğü aşikardır. Bu duruma çözüm bulacak kalıcı ve çağa ayak uyduran tek en az elli yıllık bir sistemin planı ile gelecek olan bir lider aranıyor. Öyle ki öğretmenin hakkını savunan ve öğretmenini sistemden önce yetiştirmeyi hedefleyen bir sistem ile eğitim küllerinden canlanacak zümrüdü anka kuşu gibi canlanacağına adım  gibi eminim. Umarım en kısa zamanda böyle biri eğitim sisteminin başına geçer…


Yazan: Sefa Tuaç
Ara
Cevapla


Anahtar Kelimeler

Eğitim Nereye Gidiyor?, Eğitim Nereye Gidiyor? indir, Eğitim Nereye Gidiyor? Videosu, Eğitim Nereye Gidiyor? online izle, Eğitim Nereye Gidiyor? Bedava indir, Eğitim Nereye Gidiyor? Yükle, Eğitim Nereye Gidiyor? Hakkında, Eğitim Nereye Gidiyor? nedir, Eğitim Nereye Gidiyor? Free indir, Eğitim Nereye Gidiyor? oyunu, Eğitim Nereye Gidiyor? download
Konu Açıklaması

Şu anda Eğitim Nereye Gidiyor? dosyasını inceliyorsunuz. Eğitim Nereye Gidiyor? dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. Eğitim Nereye Gidiyor? dokümanı tarihinde sitemize eklenmiştir. Eğitim Nereye Gidiyor? dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. Eğitim Nereye Gidiyor? dokümanı her sene güncellenecektir. Eğitim Nereye Gidiyor? indir, Eğitim Nereye Gidiyor? yükle, Eğitim Nereye Gidiyor? örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi