Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Erkek memurlar için kıyafet kısıtlaması kalkacak

#1
Thumbs Up 
EdrP6.jpg
Bunun için 12 Eylül askeri darbe yönetiminin eseri olan yürürlükteki Kılık Kıyafet Yönetmeliği değiştirilecek. Yeni yönetmelikle erkek memurlar için konulan kimi yasaklar da kalkacak. Bıyık tarifi, favori ve saç uzunluğu gibi kısıtlamalar tarihe karışacak. Yine kadınlar için topuklu ayakkabı yasağı da kaldırılacak. Yönetmelik kamuda kılık kıyafet ve başörtüsünün çerçevesini çizecek. Çerçeve belirlendiğinde, tartışmaların biteceği belirtiliyor.

Çalışma Bakanlığı'na bağlı Devlet Personel Başkanlığı, yeni kılık kıyafet yönetmeliğine ilişkin çalışmasına başladı. Yeni yönetmeliğe ilişkin ipuçları veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yönetmelikte erkekler için de kısıtlayıcı hükümlerin kaldırılacağını açıkladı. Çelik, "Kadın ve erkek ayırımı yapmadan genel düzenleme yapmak daha doğru. Erkeklerle ilgili de bir sürü gereksiz düzenleme var. Faulü şöyle vs. Bayanın hangi ayakkabıyı giyeceğinden bana ne. Masaya geldiğinde çerçeveyi belirleyeceğiz." dedi.

Zaman'a konuşan Çelik, başörtüsü yasağının kalkmasıyla birlikte bir kuralsızlığın da söz konusu olmayacağını anlattı. Yapılacak düzenleme ile çarşaf ve benzeri tartışmaların önüne geçileceğini kaydetti. Çelik, "Kılık kıyafette bir çerçeve olacak. Kamuda layüsel olur mu? Bu çerçevede gerek erkekler gerekse kadınlar için gereksiz şeyleri ortadan kaldırmak gerekir. Mutlaka kamu disiplini içerisinde bir düzenleme yapılacak. Yapılacak düzenlemede hak ihlalleri ortadan kaldırılacak. Yüzü görünmesin, gözü görünmesin böyle olur mu? Burada hak gözüyle bakmak lazım. Hak gözüyle bakıyorsan bir problem yok." diye konuştu.

Mevcut yönetmelikte erkekler için de kısıtlayıcı hükümler bulunduğuna dikkat çeken Çelik, bu tür gereksiz düzenlemelerin de kalkacağını bildirdi. Halen geçerli olan 12 Eylül ürünü yönetmelik, erkeklerle ilgili olarak favori uzunluğundan bıyık tanımına kadar pek çok tanım içeriyor. Yönetmelikte, "Kulak ortasından aşağıda favori bırakılmaz. Saçlar, kulağı kapatmayacak biçimde ve normal duruşta enseden gömlek yakasını aşmayacak şekilde uzatılabilir, temiz bakımlı ve taranmış olur. Her gün sakal tıraşı olunur ve sakal bırakılmaz. Bıyık tabii olarak bırakılır, uzunluğu üst dudak boyunu geçemez, üstten alınmaz, yanlar üst dudak hizasında olur, alt uçları dudak hizasından kesilir..." gibi ifadeler yer alıyor.


Zaman
Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni
Dağı tanıyan, nasıl tanımaz uçurumu? Madem ki yükseliş var, iniş olmaz olur mu?
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Information F klavye zorunluluğu için genelge yayınlandı Admin 0 894 12-10-2013, Saat:02:39 PM
Son Yorum: Admin
Information 2013 Öğretmen ek atama başvurusu için tıklayınız... Admin 0 939 11-16-2013, Saat:08:07 PM
Son Yorum: Admin
Thumbs Up Şubat ayı için iyi haberler geliyor Admin 0 958 11-13-2013, Saat:04:20 PM
Son Yorum: Admin
Lightbulb Şubat Ataması İçin Çalışmalar Devam Ediyor Admin 0 623 11-03-2013, Saat:01:12 PM
Son Yorum: Admin
Lightbulb Altın almak için Tarihi Fırsat.. Admin 0 701 11-01-2013, Saat:08:16 PM
Son Yorum: Admin
  2013 İlkbahar dönemi YDS için son başvuru tarihi 27 Şubat Admin 0 980 02-26-2013, Saat:09:44 PM
Son Yorum: Admin
  Özürlü memur alımı için tercih klavuzu yayınlanacak sahinsoft 0 997 02-21-2013, Saat:03:40 AM
Son Yorum: sahinsoftKonu Açıklaması

Şu anda Erkek memurlar için kıyafet kısıtlaması kalkacak dosyasını inceliyorsunuz. Erkek memurlar için kıyafet kısıtlaması kalkacak dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. Erkek memurlar için kıyafet kısıtlaması kalkacak dokümanı 02-21-2013, Saat:03:40 AM tarihinde sitemize eklenmiştir. Erkek memurlar için kıyafet kısıtlaması kalkacak dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. Erkek memurlar için kıyafet kısıtlaması kalkacak dokümanı her sene güncellenecektir. Erkek memurlar için kıyafet kısıtlaması kalkacak indir, Erkek memurlar için kıyafet kısıtlaması kalkacak yükle, Erkek memurlar için kıyafet kısıtlaması kalkacak örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi