Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İlkokula Başlamak

#1
Ahmet Can, ana sınıfını bitirmiş ve artık birinci sınıfa başlayacakmış. Ama, yeni bir sınıfa başlayacağı için çok heyecanlıymış. Yeni yeni arkadaşları olacakmış. Eski arkadaşlarını da çok seviyormuş.
Sabah erkenden kalkmış, okul eşyalarını hazırlarken annesine yardım etmiş. Zaten Ahmet Can annesine yardım etmeyi çok seviyormuş. Beraber çantasını hazırlamışlar. Annesinin ve babasının elinden tutmuş ve okula doğru yol almışlar. Okula ulaştıklarında bir bakmışlar ki, okulun bahçesi çok kalabalık. Okula yeni başlayan çocuklar aileleri ile gelmişler. Herkes sıraya girmiş ve İstiklal Marşı okunmuş. Sonra bir adam eline mikrofon almış ve konuşmaya başlamış. Müdür diyorlarmış O’na. Müdür konuşmayı bitirmiş ve herkes sınıflara girmeye başlamış. Ahmet Can yeni sınıfını çok beğenmiş. Duvarlarında çeşitli resimler, süslemeler, nakışlar doluymuş, heryer rengarenkmiş. Ahmet Can, etrafı dikkatlice incelerken sınıfta bir gürültü olmuş ve bir de ne görsün, geçen seneki öğretmenleri Hatice hanım yanında başka bir öğretmenle beraber sınıfa gelmiş. Bütün öğrenciler çok sevinmişler; ama diğer öğretmenin kim olduğunu da merak ediyorlarmış. Hatice öğretmen, sınıfın sessiz olmasını rica ettikten sonra Ahmet Can’ı yanına çağırmış ve konuşmaya başlamışlar. Bütün sınıf sesizce onları dinliyormuş artık.
- Ahmet Can, bu öğretmenin kim olduğunu biliyor musun?
-Bilmiyorum öğretmenim.
-Bu öğretmeninizin adı da Ahmet ve sizin yeni öğretmeniniz.
-Memnun oldum öğretmenim.
Ahmet öğretmen gülümseyerek Ahmet Can’ın başını okşamış ve kendini sınıfa tanıtmaya başlamış.
-Çocuklar! Benim adım Ahmet. Bu sınıfın öğretmeniyim. Öncelikle tüm ailelere böyle terbiyeli, saygılı çocuklar yetiştirdikleri için teşekkür ediyorum. İnşaallah çocuklarımız artık okuma yazma da öğrenecek ve ileride ailelerine, ülkelerine yararlı insanlar olacaklar. Bizler de onlarla gurur duyacağız.
Ahmet öğretmen sonra çocuklara dönmüş ve şunları söylemiş:
- Çocuklar, artık okula başlıyorsunuz. Okulu çok seveceksiniz, hep beraber oyunlar oynayacağız, şarkılar söyleyeceğiz. Çok eğleneceğiz. Hem sizler okulda artık okumayı da öğreneceksizin, yazmayı da. Çarşıda gezerken tabelaları okuyabileceksiniz. Dedenizin gazetesini alacak ve dedenize gazete okuyacaksınız. Öyküler yazacaksınız. Anne babanız size kitaplar alacak ve siz de okumayı çok seveceksiniz.
Ahmet öğretmen daha pek çok şey söylemiş, ama Ahmet Can’ın aklında en çok bu sözler kalmış. Kendi kendine demiş ki; okuma yazma öğreneceğim, aileme, memleketime yararlı bir insan olacağım.

Muhammed Oğuz KAYA
Site Yöneticisi
Sitemizi tercih ettiğiniz için çoookkkkkk teşekkür ederiz Wink
Cevapla
#2
Teşekkürler. Kaleminize sağlık. Güzel bir yazı olmuş .
Ara
Cevapla
Konu Açıklaması

Şu anda İlkokula Başlamak dosyasını inceliyorsunuz. İlkokula Başlamak dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. İlkokula Başlamak dokümanı tarihinde sitemize eklenmiştir. İlkokula Başlamak dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. İlkokula Başlamak dokümanı her sene güncellenecektir. İlkokula Başlamak indir, İlkokula Başlamak yükle, İlkokula Başlamak örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi