Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kredi Kartı Aidatı Ödemek İstemiyor musunuz?

#1
Kredi kartları iyi, güzel; ama bir de şu aidatları olmasa. Bu nedir arkadaş tonla para döküyoruz kart aidatı adı altında. Kalkacaktı, kalktıydı derken ya da hükümet bu işe ne zaman el atacak derken Türkiye Gazetesi'nin internet sitesinde şu şekilde bir bilgiye rast geldim:

Tüketicilere mal ve hizmet satanları ve özellikle de tüketicileri çok yakından ilgilendiren yasa tasarısı genel kurulda görüşülmeye başlanıyor.

Yaklaşık 2.5 yıldır üzerinde çalışılan Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Tasarısı'nın en güncel maddesi, kredi kartı aidatları ile alakalı. Konuyla ilgili, NTV yayınına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcı açıklamalarda bulundu. Şöyle Konuştu:

Bankalar ya da finans kuruluşları artık yıllık kart aidatı, işletim ücreti ya da başka isim altında olsun hiçbir ücret almayacaklar. Düzenleme ile, böyle bir kredi kartı türü tüketiciye sunulmak zorunda. Tüketici ücret ödemek istemiyorsa da o kartı alacak... Bankalar bir takım özellikler yükleyerek; özendirici, rekabet amaçlı başka kartları devreye sokabilirler. Burada yöneltilen eleştiri, 'yalın kart ne olacak?' şeklinde. Örneğin 'yalın kartta taksitli satış olacak mı?' sorusu. Bunu rekabet piyasası belirleyecek. Başka formülasyon, hem serbest piyasa kuralarına hem de tüketici haklarının korunması bağlamında, tüketici kredilerinin daha küçülmesine yol açardı. Bundan hem global olarak ekonomi hem tüketici zarar görürdü. Ayrıca finans kuruluşları işlevsiz hale gelirdi.


Hadi bakalım hayırlısı diyelim. İnşaallah en kısa zamanda kurtuluruz şu kart aidatı denen yükten.
Cevapla
Konu Açıklaması

Şu anda Kredi Kartı Aidatı Ödemek İstemiyor musunuz? dosyasını inceliyorsunuz. Kredi Kartı Aidatı Ödemek İstemiyor musunuz? dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. Kredi Kartı Aidatı Ödemek İstemiyor musunuz? dokümanı tarihinde sitemize eklenmiştir. Kredi Kartı Aidatı Ödemek İstemiyor musunuz? dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. Kredi Kartı Aidatı Ödemek İstemiyor musunuz? dokümanı her sene güncellenecektir. Kredi Kartı Aidatı Ödemek İstemiyor musunuz? indir, Kredi Kartı Aidatı Ödemek İstemiyor musunuz? yükle, Kredi Kartı Aidatı Ödemek İstemiyor musunuz? örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi