Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MUHABBETULLAH <3

#1
“Ey Habibim,Benim için birbirini sevenleri müjdele.!Benim için birbirini ikramda bulunanları müjdele!Senin için birbirine itimat edip de dost olanların müjdele.Onlara Benim de muhabbetim tahakkuk etmiştir..Bende o kullarımdan razıyım”
Yine Resulullah (s.a.v.) “Allah için birbirini seven,hayatını böyle geçiren,ve bu hal üzere vefat edenlerin,hiçbir gölgenin bulunmadığı bir günde,Arşın gölgesinden gölgeleneceklerini” müjdeler..
Allah için birbirlerini seven dostların Ahiret alemleri öyle Nur,Huzur,ve mutluluk dolu olacak ki,bunu ancak Efendimiz (s.a.v) Anlatabilir..
“Kıyamet gününde,Arşı-i Ala’nın etrafına,kürsüler konacak..o kürsülere oturanların yüzleri,ayın ondördü gibi parlayacak.Diğer insanlar korku ve endise içinde çalkalanırken,Onlarda korku ve endişe olmayacak..Nebiler ve Şehitlerden olmadıkları halde,bütün iman ehli onlara imrenecek..Kürsüleri Nur,elbiseleri Nur,vücutları Nur..Yüzlerinin ışığından ay ve güneş olmadığı halde,Mahser yeri Pırıl-pırıl olmuş.
Ya Rabbi,bunlar kimlerdir.? “diye soracak Mahşer halkı..Onlar öyle kimseler ki,ayrı-ayrı memleketlerden uzak Şehirlerden Allah için bir araya gelip toplanırlar,sevişirler, Ve Allah’a zikrederler..Onlar ne birbirlerine haset ederler,ne buğuz ederler,ne kin Beslerler.. Allah’ın sevgisinde yok olmuşlardır ..İşte onlar,o kürsülerde oturanlar,Allah için birbirlerini sevenlerdır..”"
Allah için birbirlerini sevenlere selam olsun.selam olsun...
dowloand Ekran Görüntüleri
   
Ara
Cevapla
#2
Allah için seven iki kardeş buluştukları zaman biri diğerini yıkayan iki el gibidir. Ne zaman iki mü'min bir araya gelirse, Allahu Teala, birini diğerinden faydalandırır...

*Hadis-i Şerif

Aktardığınız bu enfusi bilgiler için ve bize bir kere daha muhabbetin ehemmiyetini hatırlattığınız için Rabbim ebeden razı olsun...
Ara
Cevapla
#3
Ecmain olsun KardeşCan'ım..
Ara
Cevapla
Konu Açıklaması

Şu anda MUHABBETULLAH <3 dosyasını inceliyorsunuz. MUHABBETULLAH <3 dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. MUHABBETULLAH <3 dokümanı tarihinde sitemize eklenmiştir. MUHABBETULLAH <3 dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. MUHABBETULLAH <3 dokümanı her sene güncellenecektir. MUHABBETULLAH <3 indir, MUHABBETULLAH <3 yükle, MUHABBETULLAH <3 örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi