Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri

#1
c03Mz.jpg

Öğrencilere göre en iyi öğretmen olarak belirledikleri öğretmenlerinde bazı özelliklere dikkat etmektedir. Bu kriterlere sahip olan öğretmenlerde onların gözünde en iyi öğretmen olarak tanımlanmaktadır.

Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen, öncelikle sınıfta her öğrenciye eşit davranan öğretmendir. Sınıfta her öğrenciyi eşit görmeli ve demokratik bir ortam oluşturmalıdır. Ayrım yapmamalı, haklı ve haksıza adaletli davranmalıdır. Öğrencilerin en çok şikayet ettiği bu konuda daha çok erkek öğrenciler ve kız öğrenciler arasında ayrım olduğunu söylemektedirler. En iyi öğretmen asla bunları yapmamalıdır.

Öğretmenler, öğrencilere karşı sabırlı ve sert eleştiriler yapmamalıdır. Birçok öğretmen sınıfta arkadaşlarının yanında kızdığı öğrenciyi fazlaca eleştirip onur kırıcı davranmaktadır. Oysa uyarılması gereken öğrenci, arkadaşlarının yanında uyarmak yerine daha uygun ikili konuşma yapabileceğiniz ortamlarda olmalıdır.

Öğretmen sınıfta fazla otoriter ya da fazla rahat davranmamalıdır. Bu konuda öğrenciler öğretmenlerinin otoriter veya fazla rahat olmasından ziyade bu iki davranışın ortası olan bir davranışta olmasını istemektedirler. Bunun yanında öğretmenlerin yaşadığı kişisel sorunlar yüzünden sınıfa karşı sert davranmamalıdır.

Öğretmenler ders anlatırken, tek düze ders anlatmaktan kaçınmalıdır. Daha çok görsel materyalleri de kullanmalı, öğrencinin dikkatini 40dk boyunca canlı tutmalıdır. Güncel olaylar ve arada anlattığı komik olaylarla öğrencileri canlandırmalıdır. Onların derse katılımını artırmalı ve teşvik edici yarışmalar kullanmalıdır.

Öğrencilerin en iyi öğretmen olarak nitelendirdiği öğretmen tipinde ders hakkında yeterli donanıma sahip öğretmen olmasını istektedir. Sürekli kitaba bakıp anlatan, soruları yanıtlamaktan kaçan, soruları çözmemek için bahaneler bulan öğretmen tiplerini tercih etmemektedirler. Öğretmenler kendi dersi konusunda araştırmacı ve meraklı olmalıdır.

Öğrenciler sınıfta esprili, öğrencinin psikolojik durumundan anlayan, onları çok iyi tanıyan ve her konuda destek veren öğretmenler olmasını daha çok tercih etmektedirler. Onlara ileriki yaşamlarında rol model olan ve gelişimlerinde destekleyici, başarılarına başarı katacak öğretmenler olmalıdır. Bunun yanına aile ve öğrenci ilişkilerinde de yakında ilgilenmelidir.

Alıntı:http://www.memurlar7.net
Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni
Dağı tanıyan, nasıl tanımaz uçurumu? Madem ki yükseliş var, iniş olmaz olur mu?
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2014 Öğretmen Atamaları Nasıl Olacak 2014 Öğretmen Atamalarında Son Durum edepnur 0 1,028 08-20-2014, Saat:02:13 PM
Son Yorum: edepnur
  BU SINIFTA HİÇ TÜRK ÖĞRENCİ YOK Admin 0 915 10-16-2013, Saat:10:35 PM
Son Yorum: Admin
  1 milyondan fazla öğrenci YGS'de ter döktü Admin 0 973 03-24-2013, Saat:02:53 PM
Son Yorum: Admin
  SINIFTA NÖBET GEÇİREN BİR ÖĞRENCİ OLDUĞUNDA ÖĞRETMEN NE YAPMALI? Admin 0 1,092 03-11-2013, Saat:10:58 PM
Son Yorum: Admin
  Öğrenci ve öğretmenlere Twitter ve Facebook müjdesi Admin 0 963 02-24-2013, Saat:11:46 PM
Son Yorum: Admin

Anahtar Kelimeler

Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri, Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri indir, Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri Videosu, Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri online izle, Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri Bedava indir, Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri Yükle, Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri Hakkında, Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri nedir, Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri Free indir, Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri oyunu, Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri download
Konu Açıklaması

Şu anda Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri dosyasını inceliyorsunuz. Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri dokümanı 02-24-2013, Saat:11:46 PM tarihinde sitemize eklenmiştir. Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri dokümanı her sene güncellenecektir. Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri indir, Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri yükle, Öğrenci gözüyle en iyi öğretmen özellikleri örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi