Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Öğrencilere Kötü Velilere İyi Haber...

#1
Veli Bilgilendirme Sistemi Servisi sayesinde veliler, e-okul yönetim sisteminde yer alan öğrenci bilgilerine, tüm GSM operatörlerinden öğrencinin kimlik numarasını mesaj göndererek ulaşabilecek.

Kırıkkale'de hayata geçirilen yeni düzenlemede Velilerin istediği bilgiye ulaşması için öğrencilerinin kimlik numarasını 8383'e mesaj atması yeterli olacak.

Sistem sayesinde devamsızlık bilgisi 1 saat, sınav sonuç bilgileri ise 3 saat içerisinde sisteme kayıtlı veliye mesaj olarak iletilecek. Velilere gönderilecek olan mesaj içerikleri bakanlık sistemlerine girilen e-okul, Açıköğretim Kurumları Sistemleri, MEBBİS'ten oluşacak. Sisteme girilen bilgi, gönderilecek olan SMS bilgisine göre aynı gün içerisinde belirli zaman aralıklarında kısa mesaja dönüştürülerek GSM operatörleri kanalıyla üyelere iletilecek.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Okur, "Bu kapsamda resmi ve özel tüm öğrenci ve öğrenci velilerine e-okul sisteminde üretilen devamsızlık, sınav tarihi, sınav yeri, kazanılan okul, alınan not, haftalık ders çizelgesi, seçilen ders, nakil ve okul kaydına ait bilgileri tek bir mesajla veliye iletilebilecek. Mesajla aktarmak için kurulan 8383 Mobil Bilgi Servisi'nden yararlanmak isteyen kişilere bakanlıkça davet mesajı gönderiliyor. Sistemden yararlanmak isteyenler servise üye yapılacak." dedi.

Okul yönetimini, öğretmenleri ve velileri bu konu hakkında bilgilendireceklerini dile getiren Müdür Okur, "Mobil bilgilendirme işlemi bakanlıkça merkezi olarak yapıldığı için, bundan böyle kurum müdürlüklerince SMS gönderim anlaşması yapılmayacak. Servisin sürekli geliştirileceği de göz önünde bulundurularak, MEB Mobil Bilgi Servisinde yer alması istenen içerikler Bilgi İşlem Grup Başkanlığı'na bildirilecek. Sistemlere bilgiler zamanında ve doğru olarak girilecek, tüm bilgiler güncel tutulacak, hatalı mesaj göndermenin önüne geçilecek." ifadesinde bulundu.

Servis kapsamında tüm kullanıcılar yapacakları her sorgulama için cüzi bir miktar ücret ödeyeceklerini belirten Okur, "Servise üye olanlar; devamsızlık bilgileri, sınav sonuç bilgileri, sınav tarihleri, karne notları, diploma notları, proje bilgileri, kayıt alınma ve silinme bilgileri, nakil bilgisi ve yararlı bilgileri öğrenebilecek. Yaygın Öğretim SMS Servisi'ne üye olan Açıköğretim Ortaokulu öğrenci ve velileri ise, sınav sonuç bilgisi, sınav yeri ve tarihi bilgisi, ders seçimi bilgisi, sınav merkezi değişiklik bilgisi, mezuniyet ve diploma notu bilgisi, yeni sistem kullanıcı bilgisi, bağlı olduğu okul değişikliği ya da atama bilgisine ulaşabilecek." dedi.

Takvim
Alıntı:mebpersoneli.com.tr
Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni
Dağı tanıyan, nasıl tanımaz uçurumu? Madem ki yükseliş var, iniş olmaz olur mu?
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alan Değişikliği Tarihi İle İlgili Önemli Haber oguz 0 864 10-01-2013, Saat:09:42 PM
Son Yorum: oguz
  YGSye giren öğrenciye acı haber!.. Admin 0 973 03-24-2013, Saat:07:36 PM
Son Yorum: Admin
  Bakanlıktan öğrencilere takip Admin 0 1,047 02-27-2013, Saat:07:59 PM
Son Yorum: AdminKonu Açıklaması

Şu anda Öğrencilere Kötü Velilere İyi Haber... dosyasını inceliyorsunuz. Öğrencilere Kötü Velilere İyi Haber... dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. Öğrencilere Kötü Velilere İyi Haber... dokümanı 02-27-2013, Saat:07:59 PM tarihinde sitemize eklenmiştir. Öğrencilere Kötü Velilere İyi Haber... dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. Öğrencilere Kötü Velilere İyi Haber... dokümanı her sene güncellenecektir. Öğrencilere Kötü Velilere İyi Haber... indir, Öğrencilere Kötü Velilere İyi Haber... yükle, Öğrencilere Kötü Velilere İyi Haber... örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi