Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Öğrenim ve katkı kredisi borç erteleme nasıl yapılır

#1
Information 
Öğrenim ve katkı kredisi borç erteleme nasıl yapılır.

1. Öncelikle Kredi Yurtlar Kurumu sitesinde dilekçe örnekleri mevcut. Eğer bir işe başlamamışsanız, askerlik sebebiyle erteletmek istiyorsanız veya yüksek lisans, doktora eğitiminden dolayı erteletmek istiyorsanız Kyk sitesinden size uygun dilekçe örneklerini doldurmanız gerekecektir.
2. İŞSİZLİK SEBEBİ İLE ERTELEME, ASKERLİK NEDENİYLE ERTELEME, YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA NEDENİYLE ERTELEME dilekçelerini Sitemizden indirebilirsiniz.
3. Size uygun dilekçeyi doldurduktan sonra,
a- Eğer işsizlik sebebiyle erteletmeyi düşünüyorsanız, bulunduğunuz ilin SGK kurumundan sigortanızın yatmadığına dair bir belge almanız gerekir.
b- Askerlik sebebiyle borç erteleme isteğinde bulunacaksanız askerlik şubenizden “askerlik belgesi” almanız gerekir. Bu belgede askerlik başlangıç ve bitiş tarihlerinin olmasına dikkat edin.
c- Yüksek lisans veya Doktora sebebiyle kredi erteme isteğinde bulunacaksanız Lisans öğrenim mezuniyet belgesi ve Lisan üstü kayıt belgenizi dilekçenizle birlikte yollamanız gerekecektir.
4. İşsizlik nedeni veya yüksek lisans-doktora sebebiyle ertelenen kredi borçlarına faiz binerken, askerlik sebebiyle ertelenen borçlara devlet tefe koymamaktadır.
5. Belgelerinizi alıp dilekçenizi yazdıktan sonra yapmanız gereken tek bir iş kaldı. Posta ile yollamak. Doldurmuş olduğunuz dilekçeyi ve Almış olduğunuz belgeyi, Posta, kargo veya aps ile Dilekçenin gönderileceği adres: Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Kredi Dairesi Başkanlığı Cemal Gürsel Cad. No: 61 Cebeci – ANKARA”
6. Ve kredi erteleme işleminiz tamamdır.
7. Daha sonra borcumuzun ertelenip ertelenmediğine dair yazıyı bekleyeceğiz. İşlem bu kadar basit.


Yazan :Site Yöneticisi
Mustafa Savaş


<div style="text-align: center; "><strong><a target="_blank" href="http://www.google.com.tr/addurl?q={http://www.egitimdeposu.net/konu-%C3%B6%C4%9Frenim-ve-katk%C4%B1-kredisi-bor%C3%A7-erteleme-nas%C4%B1l-yap%C4%B1l%C4%B1r}"><span style="font-family: Tahoma; "><span style="font-size: large; ">Makaleyi Google'a Ekle</span></span></a></strong></div>
dowloand AskerlikErteleme.doc link
(Dosya Boyutu: 25 KB / İndirme Sayısı: 94)

İşsizlik_sebebiyle_erteleme.doc link
(Dosya Boyutu: 24.5 KB / İndirme Sayısı: 130)

LisansUstuErteleme.doc link
(Dosya Boyutu: 24 KB / İndirme Sayısı: 112)

Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni
Dağı tanıyan, nasıl tanımaz uçurumu? Madem ki yükseliş var, iniş olmaz olur mu?
Cevapla
#2
Teşekkürler. Güzel paylaşım. Ben de Öğrenim kredisi borç erteleme yapmıştım zamanında.
Sitemizi tercih ettiğiniz için çoookkkkkk teşekkür ederiz Wink
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Katkı Maddeleri Hayata Bir Artı mı? oguz 0 990 07-24-2014, Saat:09:55 PM
Son Yorum: oguz
Thumbs Up İstenmeyen mesajlardan nasıl kurtuluruz Admin 0 949 11-04-2013, Saat:06:13 PM
Son Yorum: Admin
  Emlak Vergisi Beyannamesi Nasıl Doldurulur oguz 1 1,231 09-13-2013, Saat:12:17 AM
Son Yorum: muallimbey
  Asus Bilgisayar Nasıl oguz 3 1,931 09-12-2013, Saat:11:32 PM
Son Yorum: AdminKonu Açıklaması

Şu anda Öğrenim ve katkı kredisi borç erteleme nasıl yapılır dosyasını inceliyorsunuz. Öğrenim ve katkı kredisi borç erteleme nasıl yapılır dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. Öğrenim ve katkı kredisi borç erteleme nasıl yapılır dokümanı 09-12-2013, Saat:11:32 PM tarihinde sitemize eklenmiştir. Öğrenim ve katkı kredisi borç erteleme nasıl yapılır dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. Öğrenim ve katkı kredisi borç erteleme nasıl yapılır dokümanı her sene güncellenecektir. Öğrenim ve katkı kredisi borç erteleme nasıl yapılır indir, Öğrenim ve katkı kredisi borç erteleme nasıl yapılır yükle, Öğrenim ve katkı kredisi borç erteleme nasıl yapılır örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi