Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü

#1

666 KHK'DA UNUTULAN ÖĞRETMENLERE EK ÖDEME KONUSUNU KONUŞTUK

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı'nın yapması gereken ilk icraatının öğretmen, öğrenci ve velilerin eğitim sistemine olan güvenlerini kazanmak ve güçlendirmek olması gerektiğini kaydeden Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, sendika genel merkezlerinde yaptığı basın açıklamasında “Eğitim sistemine olan güveni ve istikrara dönük toplumsal öngörüyü sağlamadan yapılacak reformlar hem kalıcı olmaz hem de yeterli desteği bulamaz” dedi.


Eğitim sisteminin son yarım asırdır yazboz tahtasına döndüğünü ve yapılan eğitim reformlarının kalıcı olmayacağı, her yıl değişeceği inancının toplumda yer edindiğini kaydeden DES Genel Başkanı Gürkan Avcı, “Eğitimde ben yaptım oldu, dayatmasına artık son verilmelidir. Eğitimde sürdürülebilir iyileştirme ve başarıyı yakalamamız gerekiyor. Eğitimde 2023 ve 2071 vizyonuna uygun projeksiyonel bir yol haritasına ihtiyaç vardır. Bunun içinde tıpkı yeni Anayasa çalışmasında olduğu gibi herkesin altına imzasını atacağı bir eğitim reform paketi hazırlanmalıdır. Tüm partilerin, sendikaların, ilgili sivil ve kamu kuruluşlarının içinde yer aldığı yeni ve büyük bir Milli Eğitim Şurası yapılmalıdır. Önümüzdeki elli yılın eğitim politikalarına yön verecek ortak kararlar burada alınmalıdır” diye konuştu.


NABİ AVCI, BİR ŞANS OLABİLİR

Cumhurbaşkanından Başbakana kadar tüm siyasi partilerin katıldığı, eğitim alanında yetkin yerli ve yabancı tüm eğitim lider ve uzmanlarının iştirak edeceği yeni ve büyük 19. Milli Eğitim Şurası'nın bilimsel, demokratik ve katılımcı bir anlayışla yapılması gerektiğini kaydeden Gürkan Avcı, “Geçen yıl yapılan eğitim reformlarından bir tanesi bile bence Millî Eğitim Şûrası'nın toplanması için yeterliydi. Eğitim sisteminde yapılan ve yapılması gereken değişikliklerin şurada değerlendirilip, tartışılıp yürürlüğe girmesinin, eğitim sistemi için daha faydalı olacağına inanıyorum. Bu arada Şuranın toplanması ve sonuçlanması sürecinde iletişim hocası olan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın diyalogcu, uzlaşmacı ve kucaklayıcı siyasi kişiliğinin de bir şans olduğunu düşünüyorum” dedi.


666 KHK'DA UNUTULAN ÖĞRETMENLERE EK ÖDEME KONUSUNU KONUŞTUK

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Cuma günü yaptığı görüşmeden bazı notları da paylaşan DES Genel Başkanı Gürkan Avcı, “Sayın Bakanımızla öğretmenler başta olmak üzere eğitim çalışanlarının maaşlarının iyileştirilmesinin zaruriyeti konusunda hemfikir olmaktan büyük memnuniyet duydum. Eşit işe eşit ücret düzenlemesi olan 666 sayılı KHK'da unutulan öğretmenlere ek ödeme verilmesi gerektiği ve ücretlerinin iyileştirilmesi lazım geldiğini ifade eden Sayın bakanın, Ak Partinin ustalık dönemine yakışır işler yapacağına inanıyorum. Geçmiş dönemlerde yapılan başarılı reformları tamamlayacağına ve kangren haline gelmiş eğitim sisteminin sorunlarını çözeceğine dönük ümidimiz daha da artmıştır. Sayın Bakanın atacağı her olumdu adımda destekçisi olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

TÜRKİYE MARKA BİR EĞİTİM SİSTEMİ OLUŞTURMALIDIR

Türkiye'nin özentili, öykünmeci, kopyacı ve taklitçi eğitim sistem ve reformlarından vazgeçmesi gerektiğini de kaydeden Gürkan Avcı, “Medeniyetimizin yüksek, derin ve üstün değerleriyle, erdem ve inançlarıyla ilişkili bilimsel, özgün ve marka bir eğitim sistemine ihtiyacımız vardır. Türkiye'nin kendi yaratıcı kimliğini, kültür ve politikalarını özünden kök salan, birikimlerinden kaynak alıp evrenselliğe yönelerek gençliğini bilime, teknolojiye, en yüksek erdem ve değerlere ulaştıracak bir eğitim sistemi hayal ediyoruz. Türkiye böylesi bir eğitim sistemiyle büyük işler ve büyük fikirler gerçekleştirmeyi başaracaktır” diyerek sözlerine son verdi.

Alıntı:mebpersoneli.com.tr
Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni
Dağı tanıyan, nasıl tanımaz uçurumu? Madem ki yükseliş var, iniş olmaz olur mu?
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ÖĞRETMENLERE MÜJDE EK ÖDEME ve 24 kasım ! nakyildiz 0 1,236 11-24-2013, Saat:11:12 PM
Son Yorum: nakyildiz
Thumbs Up Doğuya Giden Öğretmene 600 TL artı kira yardımı Admin 0 894 11-09-2013, Saat:11:18 PM
Son Yorum: Admin
Smile Öğretmenlere 150 TL Ek Ödeme Verilecek Admin 0 1,180 08-08-2013, Saat:12:28 AM
Son Yorum: Admin
  Öğretmene 100 TL Ek Ödemeye Razı Olmadık Admin 0 930 03-13-2013, Saat:07:09 PM
Son Yorum: Admin
  50 bin teknik öğretmene müjde Admin 0 1,273 03-09-2013, Saat:11:06 PM
Son Yorum: Admin
  15 bin yönetici ve öğretmene eğitim verilecek. Admin 0 1,067 02-23-2013, Saat:11:10 PM
Son Yorum: Admin

Anahtar Kelimeler

'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü, 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü indir, 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü Videosu, 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü online izle, 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü Bedava indir, 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü Yükle, 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü Hakkında, 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü nedir, 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü Free indir, 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü oyunu, 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü download
Konu Açıklaması

Şu anda 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü dosyasını inceliyorsunuz. 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü dokümanı 02-23-2013, Saat:11:10 PM tarihinde sitemize eklenmiştir. 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü dokümanı her sene güncellenecektir. 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü indir, 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü yükle, 'Öğretmene Ek ödeme' Görüşüldü örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Mobil Sürüm | RSS Beslemesi