Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sınıf Öğretmenliğinin Taban Puanları Yükselecek. İşte Önerimiz

#1
4+4+4 eğitim sisteminin uygulanmasıyla sınıf öğretmenliği ataması çok fazla azaldı. Bundan dolayı geçen yıl sınıf öğretmenliği puanları çakıldı. Hatta bazı üniversiteler kontenjanlarını dolduramadı. Taban puanların bu kadar düşmesi sınıf öğretmenliğine talebi de arttırdı. Bu yıl sitemize gelen sorulardan da anladığımız kadarıyla çok fazla tercih eden day olacak. Haliyle bu okulsoru.comdurum puan artışına neden olacaktır. Ayrıca sınıf öğretmenliği atamasının artmaya başlaması da puanların artmasınının başka bir nedeni haline geldi.

Sınıf öğretmenliği puanları ge.en yıl 46 bin - 416 bin arasında değişmişti. Bülent Ecevit üniversitesi de kontenjanını dolduramamıştı. Bu yıl birkaç nedenden dolayı sınıf öğretmenliğinin puanlarının artmasını bekliyoruz;

En büyük nedeni geçen yıl puanların adeta çakılması bir çok adayın gözlerinin sınıf öğretmenliğine çevrilmesine neden oldu. Geçen yıl sınıf öğretmenliğiyle ilgili nerdeyse hiç soru gelmezken bu yıl yoğun bir şekilde soru geliyor. Bu kadar talep artışı doğal olarak puanların artmasına neden olacaktır

İkinci nedeni de geçen yıldan itibaren sınıf öğretmenliğinin atama kontenjanlarının artmaya başlamasıdır. Geçen yıl 3500 civarında sınıf öğretmenliği atanmıştı.

Üçüncü neden olarak da sınıf öğretmenliğinin bir çok bölüme göre daha avantajlı olmasıdır. Özellikle istediği kadar puan alamamış, puanın yettiği diğer bölümlerde okulsoru.comgelecek görmeyen ve devlette çalışmak isteyen adaylar tarafından sınıf öğretmenlği tercih edilmek isteniyor.

ÖNERİMİZ;
Sınıf öğretmenliği tercih edecek adaylara önerimiz sıralamalarına aldanmamaları ve tercih aralığını geniş tutmalarıdır. Örneğin 150 bin sıralamaya sahip bir aday tercih aralığını 100-300 bin aralığında oluşturmalıdır.
Alıntı:ogretmendiyari
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Şubat 2015 öğretmen atama minimum puanları Admin 0 818 02-07-2015, Saat:12:32 AM
Son Yorum: Admin
yazi 2014-2015 Tebliğler dergisi okul hizmet puanları Admin 0 860 08-26-2014, Saat:08:52 PM
Son Yorum: Admin
Lightbulb 2013 il dışı minumum yer değiştirme puanları Admin 0 811 09-01-2013, Saat:02:17 PM
Son Yorum: AdminKonu Açıklaması

Şu anda Sınıf Öğretmenliğinin Taban Puanları Yükselecek. İşte Önerimiz dosyasını inceliyorsunuz. Sınıf Öğretmenliğinin Taban Puanları Yükselecek. İşte Önerimiz dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. Sınıf Öğretmenliğinin Taban Puanları Yükselecek. İşte Önerimiz dokümanı 09-01-2013, Saat:02:17 PM tarihinde sitemize eklenmiştir. Sınıf Öğretmenliğinin Taban Puanları Yükselecek. İşte Önerimiz dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. Sınıf Öğretmenliğinin Taban Puanları Yükselecek. İşte Önerimiz dokümanı her sene güncellenecektir. Sınıf Öğretmenliğinin Taban Puanları Yükselecek. İşte Önerimiz indir, Sınıf Öğretmenliğinin Taban Puanları Yükselecek. İşte Önerimiz yükle, Sınıf Öğretmenliğinin Taban Puanları Yükselecek. İşte Önerimiz örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi