Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Siyasi Taraftarlık!

#1
Başlıktan da anlaşılacağı üzere siyasi taraftarlık gibi bir huyumuz var maalesef. Yani, oy verdiğimiz bir partiye sanki futbol takımı tutar gibi bir taraftarlıkla bağlanıyoruz hemen. Bu yüzden de çoğu zaman şiddetli tartışmalar yaşıyor; hatta sevdiklerimizin kalbini kırıyoruz. Sanki oy verdiğimiz o partinin hiçbir hatası yok, her yaptığı iş doğru gibi bir düşünce ile hareket ediyoruz.
Diyelim ki; iktidarda olan partiye oy vermiş isek, yaptığı her şeyi destekliyoruz, hiçbir hatasını görmüyoruz. Halbuki bu şekilde hareket etmek muhalefette olan partilere haksızlık olduğu gibi, oy verdiğimiz iktidar partisine de büyük bir kötülüktür. Çünki, onlar da haklı eleştiriden habersiz kaldıkları için her hareketlerini hatasız, doğru zannediyor ve kendilerini geliştirme zahmetine girmiyorlar.
Diğer yandan muhalefet partilerinden birine oy verdiğimizi varsayalım. Bu sefer de iktidarda olan partinin yaptığı hiçbir iyi hareketi takdir etmiyor ve farkında olmadan kendimize de kötülük yapıyoruz. Muhalefet partisinin tüm haksız eleştirilerini düşünmeden sonuna kadar destekliyor ve iktidar partisine büyük haksızlık ediyoruz. Oy verdiğimiz o muhalefet partisi de her eleştirisini haklı, doğru sanıyor; bu şekilde o partiye de zarar veriyoruz.
Yani özetle İnadın işi: Şeytan birisine yardım etse; "Melektir" der, rahmet okur; muhalifinde melek görse, "libasını değiştirmiş şeytandır." der, lanet eder kaidesinde ifade edildiği gibi inadımızın esiri oluyoruz maalesef.
Halbuki biz o partiye mükemmel oldukları için oy vermemeliyiz. Daha iyi hizmet edeceğine inandığımız için, millete ve vatana daha faydalı olacağını düşündüğümüz için -ama eksiklerini de bilerek, görerek- oy vermeliyiz. Bu şekilde hareket edersek, hem oy verdiğimiz o partiye faydası olur, hem biz doğru hareket etmiş oluruz, hem de en önemlisi ülkemiz bundan çok büyük fayda görür, büyür, gelişir, daha iyi bir yer haline gelir. Her şey ülkemiz için, Türkiye için zaten.
Düşünsenize her adımını düşünerek atan, tam bir şuurla oy veren insanlar olsak; güzel Türkiye'm kısa zamanda neler başarır, nerelere gelir. Rabbim tekrar eskiden olduğu gibi dünyada sözü geçen, mazlumlara sahip çıkan, adalet dağıtan dünya büyüğü bir ülke olmayı nasip etsin bizlere.
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Muhammed Oğuz KAYA
Site Yöneticisi
Cevapla
Konu Açıklaması

Şu anda Siyasi Taraftarlık! dosyasını inceliyorsunuz. Siyasi Taraftarlık! dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. Siyasi Taraftarlık! dokümanı tarihinde sitemize eklenmiştir. Siyasi Taraftarlık! dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. Siyasi Taraftarlık! dokümanı her sene güncellenecektir. Siyasi Taraftarlık! indir, Siyasi Taraftarlık! yükle, Siyasi Taraftarlık! örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi