Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TEOG Puan Hesaplama - 500 üzerinden mi 700 üzerinden mi?

#1
Star 
 TEOG Puan Hesaplama - 500 üzerinden mi 700 üzerinden mi?

           Bildiğiniz gibi TEOG sınavı ülkemizde 2013 yılından itibaren uygulanan bir sınav.
           Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında; öğrencilerin; 6, 7 ve 8 inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8 inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünerek merkezî sistemle öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan hesaplamasında kullanılacaktır. Yerleştirme puanı 500 tam puan üzerinden yapılacaktır.Yani Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı 700 tam puan üzerinde hesaplanırken 2014-2015 YEP (Yerleştirmeye esas puan) 500 tam puana dönüştürülecek.
          Özetle; TEOG tercih puanı 500 tam paun üzerinden hesaplanacak.
Bu sınav ile MEB ortaöğretime öğrenci yerleştirmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8.sınıfa uygulanan bu sınavda Türkçe, Matematik , Fen Teknoloji , İnkılap Tarihi ,  Din Kültürü ve İngilizce derslerinde her dönem öğrencilere  20’şer soru sorulmaktadır.
8.Sınıf öğrencilerine 6 temel dersten sorulacak sorulara ilişkin kazanımlar MEB tarafından her eğitim öğretim yılı başında belirlenmekte , sınav soruları bu kazanımlardan çıkmaktadır. Bu sınavda öğrencilere  1.dönem 120 soru, 2.dönem 120 olmak üzere toplam 240 soru sorulmaktadır.
          TEOG Yerleştirme Puanı  6, 7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanlarının %30’u ile 8. sınıfta uygulanan merkezi ortak sınav puanlarının %70’inden oluşuyor. 6 ve  7.sınıflarda bütün derslerin notları öğretmen tarafından verilecektir. 8.sınıflarda ise  6 temel dersten 3 yazılısı olanların 2.’si, 2 yazılısı olanların 1.’si merkezi yazılı olarak yapılıyor. Geri kalan derslerin yazılılarının tamamı öğretmen tarafından yapılmaktadır. Başarı puanı hesaplanırken bütün derslere ait yazılıların ve performans değerlendirmelerinin ortalaması alınarak öğrencinin o derse ait başarı notu belirlenecektir.
          6, 7 ve 8.sınıfların yılsonu başarı puanı 300 üzerinden merkezi ortak sınavların puanı 700 üzerinden hesaplanacak, ortaöğretime yerleştirmeye esas puan ise bu ikisinin ortalaması alınarak 500 üzerinden hesaplanacaktır.
Sınavların bitmesiyle beraber öğrenciler TEOG yerleştirme puanını merak etmekte ve internette online puan hesaplama sitelerini kullanmaktadırlar.
          Online TEOG Puan Hesaplama yapmak isterseniz Türkiye’de MEB ile birebir TEOG puan hesaplama aracı var. Bu hesaplama aracı ile TEOG yerleştirme puanınızı öğrendiğiniz gibi TEOG Tercih Robotu ile de yerleşebileceğiniz Fen Liselerini, Anadolu Liselerini,  Sosyal Bilimler liselerini online olarak öğrenebiliyorsunuz.
 
Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni
Dağı tanıyan, nasıl tanımaz uçurumu? Madem ki yükseliş var, iniş olmaz olur mu?
Cevapla
Konu Açıklaması

Şu anda TEOG Puan Hesaplama - 500 üzerinden mi 700 üzerinden mi? dosyasını inceliyorsunuz. TEOG Puan Hesaplama - 500 üzerinden mi 700 üzerinden mi? dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. TEOG Puan Hesaplama - 500 üzerinden mi 700 üzerinden mi? dokümanı tarihinde sitemize eklenmiştir. TEOG Puan Hesaplama - 500 üzerinden mi 700 üzerinden mi? dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. TEOG Puan Hesaplama - 500 üzerinden mi 700 üzerinden mi? dokümanı her sene güncellenecektir. TEOG Puan Hesaplama - 500 üzerinden mi 700 üzerinden mi? indir, TEOG Puan Hesaplama - 500 üzerinden mi 700 üzerinden mi? yükle, TEOG Puan Hesaplama - 500 üzerinden mi 700 üzerinden mi? örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi