Facebook

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ücretli öğretmenlere emniyet incelemesi

#1
Information 
Pruz5.gif
Doğuda Ücretli Öğretmenler Emniyet Tarafından güvenlik incelemesinden geçtikten sonra ataması yapılıyor. Eğitim Sen bu duruma tepkili.

Hakkari Eğitim- Sen Şubesi Başkanı Yusuf Demir, "köy okullarına atanan ücretliöğretmenler konusunda, Ücretli çalışmaya mahkum edilen eğitim emekçilerininbaşvurularının ardından listelerin emniyet birimlerince incelendikten sonra bir çoğunun elendiği iddiaları bizlere iletilmektedir. Bu bizi kaygılandırmaktadır"dedi.
Eğitim yılının başlamasının ardından, Hakkari'de öğretmen açığı bulunan köy okullarına ücret karşılığı öğretmen atamaları yapılırken, Hakkari Eğitim-Sen Şube Başkanı Demir, KESK Hakkari Şubesi'nde basın toplantısı düzenleyerek eğitimcilerin yaşadığı sorunları anlattı.

ÜCRETLİ KÖLELİK SİSTEMİ

Demir, yıllardır Hakkari başta olmak üzere bölge illerinde öğretmen eksikliğinin bir türlü giderilemediğini belirtirken, bu durumun ataması yapılmayan on binlerce öğretmen için de çelişki yarattığını ifade etti. Kentte birçok öğrencinin öğretmensiz bırakıldığını belirten Demir, "Eğitim fakültelerinden mezun olan arkadaşlarımızın kadrolu istihdamının sağlanması yerine, eğitim emekçilerine güvencesiz ücretli öğretmenliğin kapısı göstermektedir. Eğitimde yaşanan öğretmen açığı ücretli öğretmenlik politikasıyla giderilmeye çalışılmaktadır. Bu durumu, eğitim emekçileri olarak 'ücretli kölelik' sistemi olarak değerlendiriyoruz" dedi.

Hakkari ve ilçelerine bağlı köy okullarında çalıştırılmak üzere ücret karşılığı alınan öğretmenlerin Emniyet Müdürlüğünün onayı ile alındığını da ileri süren Demir, "Ücretli çalışmaya mahkum edilen eğitim emekçilerinin başvurularının ardından listelerin emniyet birimlerince incelendikten sonra birçoğunun elendiği iddiaları bizlere iletilmektedir. Bu bizi kaygılandırmaktadır. Eğitim iş kolundaki çalışmaların başka kurum yetkililerince belirlenmesi ne kadar doğru olabilir İşe alımların eşitlik anlayışıyla, hakkaniyet çerçevesinde olması gerekir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden, sendikamıza da yansıyan bu iddialara yönelik bir cevap bekliyoruz. Ücretli çalışmaya hak kazananların hangi kriterlere göre belirlendiği yanıtlanmalıdır. Eğitim- Sen olarak, emekçilere yönelik yapılan her türlü haksız uygulamaya karşı duracağımızı, öğretmen arkadaşlarımızın yaşayacağı tüm mağduriyetlere karşı mücadele edeceğimizi belirtiyoruz"diye konuştu.

Odatv.com
Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni
Dağı tanıyan, nasıl tanımaz uçurumu? Madem ki yükseliş var, iniş olmaz olur mu?
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Öğretmenlere Nöbet Ücreti oguz 0 1,256 08-29-2015, Saat:12:57 PM
Son Yorum: oguz
  Öğretmenlere Verilecek O Ücret Artırılacak mı? oguz 0 1,603 10-19-2014, Saat:08:08 PM
Son Yorum: oguz
  Öğretmenlere 950 TL Ödenek! oguz 0 2,558 10-11-2014, Saat:01:13 PM
Son Yorum: oguz
  Ücretli Öğretmen Aylık Ne Kadar Maaş Alıyor? elif60 0 8,087 07-23-2014, Saat:05:31 PM
Son Yorum: elif60
  30 Haziran Tüm Öğretmenlere Tatil Resmi Yazı habibocak 1 1,079 06-27-2014, Saat:12:35 PM
Son Yorum: Admin
  Öğretmenlere Doğu Hizmeti Tazminatı oguz 0 1,235 11-30-2013, Saat:11:39 PM
Son Yorum: oguz
  ÖĞRETMENLERE MÜJDE EK ÖDEME ve 24 kasım ! nakyildiz 0 1,142 11-24-2013, Saat:11:12 PM
Son Yorum: nakyildizKonu Açıklaması

Şu anda Ücretli öğretmenlere emniyet incelemesi dosyasını inceliyorsunuz. Ücretli öğretmenlere emniyet incelemesi dokümanını sitemizden ücretsiz ve üye olmadan indirebilirsiniz. Ücretli öğretmenlere emniyet incelemesi dokümanı 11-24-2013, Saat:11:12 PM tarihinde sitemize eklenmiştir. Ücretli öğretmenlere emniyet incelemesi dosyası sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimdeposu.net sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş dosyalar sitemizde alıntıdır. Ücretli öğretmenlere emniyet incelemesi dokümanı her sene güncellenecektir. Ücretli öğretmenlere emniyet incelemesi indir, Ücretli öğretmenlere emniyet incelemesi yükle, Ücretli öğretmenlere emniyet incelemesi örneğiHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yukarı Git
İletişim | Eğitim Deposu | | Arşiv | RSS Beslemesi